Jak sól wpływa na potencję?

Sól jest powszechnie spożywana. Wiadomo powszechnie, że sól zwiększa stężenie oksytocyny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za silne orgazmy, a także sprzyja wzmocnieniu relacji międzyludzkich, odstresowaniu i działa także jak afrodyzjak. Wielu mężczyzn w związku z tym zadaje sobie pytanie, czy przyjmować sól, czy też nie. Panuje bowiem przekonanie, że nadmiar soli prowadzi do nadciśnienia tętniczego oraz zaburzeń erekcji i ogólnych problemów z potencją. Warto jest tym samym mieć świadomość, że nie do końca jest to prawdą.

Wpływ soli na zdrowie

Sól jest oskarżana o powodowanie wielu chorób, głównie układu krążenia, np. nadciśnienia tętniczego. Choć naukowcy coraz bardziej skłaniają się ku teorii, że jest w tym przekonaniu za dużo przesady, to jednak nadal pozostaje ona cenzurowana. A jednak dla naszego ciała wydaje się ona potrzebna. Chlorek sodu, czyli sól kuchenna, jest elektrolitem, którego nie można pominąć. Przede wszystkim dlatego, że bez soli mięśnie nie byłyby w stanie się kurczyć, a jeśli ich poziom znacznie spadnie, może to prowadzić do zaburzeń zagrażających życiu.

Czy wskazane jest używanie soli?

Oczywiście, nadmiar soli może powodować wzrost ciśnienia, ale według wielu badań dotyczy to głównie osób, które wcześniej miały wysoki poziom. Co więcej, ostre zmniejszenie podaży sodu może mieć negatywny wpływ na zdrowie. U osób, które zmniejszyły ilość sodu dostarczanego do organizmu o około 1000 mg na dobę, nastąpiło znaczne obniżenie ciśnienia krwi, ale jednocześnie zwiększyła się częstotliwość akcji serca i zmniejszyła się wrażliwość na insulinę.

Sól jako afrodyzjak?

Pewne badania dowodzą jednak, że sól, nawet w pewnym nadmiarze, działa jak doskonały afrodyzjak i może poprawiać życie seksualne. U mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją, może działać jak lek, ponieważ ma bardzo podobne działanie jak Kamagra. Raporty te stoją jednak w wyraźnej sprzeczności z zaleceniami kardiologów, a nawet seksuologów, którzy od lat namawiają ludzi do spożywania mniejszej ilości soli, ponieważ to negatywnie może wpływać na nasze zdrowie. Dowiedziono ponadto, że chlorek sodu zwiększa w odpowiedni sposób stężenie oksytocyny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego m.in. za silne orgazmy i inne odczucia, które temu towarzyszą. Jednak efekt działania oksytocyny jest znacznie bardziej kompleksowy i przynosi wiele pozytywnych efektów.

Ile można soli spożywać na erekcję?

Chlorek sodu, według eksperymentów przeprowadzonych przez naukowców, wykazuje dość silne działanie antystresowe, co jak wiadomo, może pomóc podczas kontaktów seksualnych. Na tej zasadzie działają także leki, takie jak np. Kamagra. Warto także wiedzieć, że wdychanie cząsteczek soli, które mogą nasycić powietrze jest bardzo podobne. Sól, dostarczana w ten sposób do organizmu, również zwiększa poziom oksytocyny. Naukowcy sugerują, że mężczyźni mogą po spożyciu pewnej ilość soli dłużej zadowalać swoje partnerki i odczuwać o wiele silniej orgazm. Niemniej jednak nie należy z tym przesadzać, bo może to przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Tekst napisany na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *