Jakie mięso na kotlety mielone? Nie daj się nabrać!

jakie mięso na kotlety mielone

jakie mięso na kotlety mielone? Czy wieprzowe czy wołowe używane jest w każdej kuchni, ale ilu z Was zastanawia się jakie mięso kupić ?

Najłatwiej robiąc zakupy w supermarkecie wziąć mięso mielone zapakowane zazwyczaj w pół kilogramowe opakowanie. Ale czy zdarzyło Wam się przeczytać ile w tym mięsie jest mięsa a ile sztucznych składników i konserwantów ?

Jeżeli tak to dobrze a jeżeli nie to przeczytajcie to teraz. Mięso które jest na zdjęciu to mięso z biedronki, nie najtańsze i nie najdroższe. Średnia półka którą chyba kupujemy najczęściej.

 Jakie mięso mielone kupić ?

jakie mięso na kotlety mielone?

Zobacz jak nas oszukują producenci mięsa pakowanego!

Kupujemy mięso wieprzowe i mamy : 81 % mięsa !! więc czym jest pozostałe 19 % tej masy.  

Policzmy, 19 % z 500 gram to 95 gram. Czyli 1/5 tego co kupiliśmy w ogóle nie jest mięsem.
Przybliżę Wam również czym są te tajemnicze oznaczenia zaczynające się od piątej litery alfabetu czyli : E

E262 – Octan sodu. Konserwant uważany za podejrzany,może powodować podrażnienia skóry i oczu. Powinny go unikać osoby nietolerujące octu.

E331  – Cytrynian sodu. Raczej obojętny dla naszego organizmu.

E300 – Kwas askorbinowy (witamina C) 

E301 – Askorbinian sodu. Raczej obojętny dla naszego organizmu.

E250 – Azotyn Sodu. Powoduje mdłości, zawroty głowy. Wykazano jego toksyczność u organizmów wodnych. Niedozwolony w żywności dla dzieci poniżej 6 m-cy. Konserwant zakazany w niektórych krajach. Uważaj !

* Opisy pochodzą z aplikacji E-Food, recenzje aplikacji można przeczytać TUTAJ.

Dodatkowo w składzie mamy białko sojowe, błonnik pszenny i jakieś śladowe ilości innych składników. Ale przecież chcieliśmy mięso.

Nie kupujcie mięsa mielonego w marketach na tackach które leża i czekają na nowego właściciela tygodniami. Kupujcie mięso u rzeźnika, zawsze na miejscu jest możliwość zmielenia takiego kawałka jaki Wam się podoba, bez dodatkowych opłat. 

Pomyślcie o tym czy nie warto, szczególnie gdy gotujecie dla całej rodziny. 


 

Zobacz również podobne wpisy jak ten ile kosztuje kurczak? Bardzo ciekawe i pouczające jak zaoszczędzić 😉
Próbujcie również innych przepisów na sosy, ryby, desery i różne inne porady 🙂 Zobacz też jak zrobić bulion 🙂

 

4 komentarze

  1. świetna sprawa z tym, bardzo fajnie napisane ostro i tak powinno byc, kazdy powinien wiedziec co kupuje i czego nie warto kupować. Swietnie nieprzesol!

  2. Zawsze wiadomo że najlepiej kupić surowe mięso i samemu wszystko dalej przygotowywać, wbrew pozorom nie zajmuje to aż tak dużo czasu, a jakość to w ogóle inna bajka, tylko trzeba też mieć gdzie dostać to dobre surowe mięso to dalszej, własnej obróbki, bo w marketach takiego mięsa czasem ze świecą szukać, ja zamawiam na befsztyk.pl, a Wy macie jakieś sprawdzone sklepy z dostawą lub w mieście gdzie można dostać porządnej jakości mięso?

  3. najlepiej kupic ze swiezego zmielonego miesa.