Jakie mogą być objawy po leczeniu kanałowym?

Pacjenci, którzy cierpieli na bóle zębów i zostali poddani leczeniu endodontycznemu są prawie całkowicie usatysfakcjonowani rozwiązaniem nieprzyjemnych objawów. Czasami jednak, kilka dni po zabiegu endodontycznym, mamy do czynienia z bólem zęba. Przyczyną może być dodatkowy kanał zębowy lub zapalenie przyzębia. W przypadku bólu zęba leczonego kanałowo stosuje się antybiotyki.

Możliwy ból po leczeniu kanałowym

Ból po leczeniu kanałowym może być wynikiem błędnej diagnozy i w konsekwencji nieodpowiedniego leczenia. Istnieje wiele chorób miazgi, a objawy pacjenta są często podobne, co utrudnia lekarzowi ich rozróżnienie. Niektóre kanały mogą nie być wystarczająco widoczne dla lekarza lub mogą nie być otwarte. Wówczas leczenie kanałowe objawy określone wywołuje, jest to bólem, który powstaje, ponieważ chorej miazgi nie usunięto do końca.

Efekt zapalenie przyzębia

Ból po leczeniu kanałowym jest zwykle wynikiem uszkodzenia tkanek miękkich podczas przygotowywania kanału korzeniowego. Przejawia się to bólem, a czasem paradontozą. Czasami tkanki okołowierzchołkowe są zakażone. Przyczyną zakażenia może być ślina dostająca się do odkażonych kanałów korzeniowych lub przeciekający opatrunek tymczasowy noszony pomiędzy wizytami.

Objawy po niewłaściwym wypełnieniu kanałów

Nieprawidłowe wypełnienie kanału może również powodować ból po leczeniu kanałowym. Anatomia kanałów jest zróżnicowana. Tutaj leczenie kanałowe objawy nieprzewidywane wywołuje. Czasami istnieje kilka bocznych kanałów, które oczywiście nie są widoczne dla lekarza gołym okiem albo nawet pod mikroskopem. Istnieje ryzyko, że kanały te nie zostaną wypełnione, a co gorsza, że będą tam występować bakterie.

Objawy po zatruciu zębów

Ból zębów po zatruciu wydaje się niemożliwy. Jednak środek dewitalizujący może przeniknąć do przyzębia, powodując podrażnienie lub nawet zapalenie tkanek. Jest tak dlatego, że wyżej wymieniony środek przecieka do komory zęba. Dlatego objawy po leczeniu kanałowym mogą być bardzo zróżnicowane i mają bardzo różne przyczyny.

Sprawdź https://krakowleczeniekanalowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *